Zde může být vaše reklama.

Farář Jan Jun k dezinformačním mailům

Farář Jan Jun k dezinformačním mailům

03. 05. 2019 - 06:00

Evangelického faráře z Prostějova zvedla série dezinformačních mailů ze židle. Napsal jejich neexistující autorce otevřený dopis.

Milá Miluško Vrbová,

dostal jsem od  Tebe – Vás e-mail. (Nejsem si jistý, zda tykat či vykat: vůbec netuším kdo, jste, kolik máte let, chci si představit nějakou tvář, ale nedaří se mi to). E-mail je napsán křiklavými  barvami, plno vykřičníků. Obsah sdělení: diktát Evropské unie je stupňován, přicházíme o svobodu, je třeba rychle  vystoupit z Evropské unie, dřív, než bude pozdě. Odkazujete na film Pryč z EU s výzvou rychle sdílet, dřív než film zakážou. A naléhavá výzva poslat e-mail co nejvíce známým.

Chtěl jsem vám napsat.  Že fillm je ke stažení všude možně. Že dokonce na ČSFD je jeho hodnocení. Že... Ale  odpověď  se mi vrátila. Na danou adresu nedoručitelné.  To je mi líto.Třeba se jednou potkáme. Třeba mi vysvětlíte, jak je to s tím diktátem EU (zažil jsem totalitní   režim ve sféře vlivu SSSR a KSČM,  kdy každý  kritický hlas byl násilím  umlčen, ale možná to  mnoha lidem ani nevadilo, možná potřebujeme totalitní způsob vlády , možná nejsme pro demokracii zralí, protože diskusi, jak je vidět, spolu vést nechceme...možná...).

Sám toho mám také hodně na srdci, o mě trápí nejvíc, je nárůst nenávisti a vůbec negativních emocí.  Přestože hmotně se máme dobře, jako nikdy předtím (všeobecně se to dá říci).  Co je to ale naplat, když  je tolik škodolibé zloby a agresivity ve vzduchu.  Život mě naučil, že  největší nebezpečí nehrozí z vnějšku, ale zevnitř. Je to velký sebeklam, kdy svoje problémy, svoji negativitu promítám do okolí. Krom toho  je naší nátuře vrozená tzv: viktimizace: já Čech, já muzikant (já za nic nemůžu, já byl vždy jen tou ubohou obětí, to oni, ti druzí).  Není to duchovní lenost?

Jistě, je před volbami.  Pocitu ohrožení se dá dobře využít. Jen mi přijde mi zvláštní, že ti, kteří  EU vidí až  v démonických rysech, v ní chtějí  pracovat – a sice na jejím rozložení,  za její plat.  Není to projev  absence charakteru?

Království Boží na zemi nevybudujeme, EU jistě ideální není a je co zlepšovat. Ale pořád si myslím, že je to možné. (Nežijeme pořád v zajetí nějaké naivní utopie? Již roku 1948 jsme se tou cestou vydali...).  Velmi reálná alternativa  je ta, se kterou se setkává můj známý na  služebních cestách v Rusku. Aha,  tak z České republiky? Však on vás Putin zase zabere. -  Ani jako vtip mi to nepřijde dobré.

Jan Jun

Autor je evangelický farář

Další články