Zde může být vaše reklama.

V Prostějově se údajně opilé vedení mládeže LHK servalo s fanoušky

V Prostějově se údajně opilé vedení mládeže LHK servalo s fanoušky

19. 02. 2017 - 00:00

Pozor, jedná se o článek staršího data a pod předchozím vydavatelem novin. Uvedené informace již nemusí být aktuální.

Kdo čekal během série mezi Přerovem a Prostějovem střety fanoušků obou klubů a "spálená města", musí být zklamán. Stalo se ale místo toho něco ještě nechutnějšího - v Prostějově se po zápase porvalo vedení mládeže LHK Jestřábi se skupinkou fanoušků. Obě strany mají svoji verzi událostí, podle svědků se ale fanoušci bránili slovním atakům.

Po utkání série předkola play off došlo v prostorách kanceláří k fyzické potyčce. "Během celého utkání probíhal v administrativních prostorách zimního stadionu poměrně bujarý večírek, kdy se v otevřeném okně někteří účastníci slovně konfrontovali s fanoušky chodícími kolem. Po skončení hokejového utkání část fanoušků balila choreografie a vlajky. Vše vyvrcholilo při odchodu fanoušků, kdy silně podnapilí funkcionáři a trenéři mládežnického klubu LHK Jestřábi Prostějov z.s., vulgárně uráželi a slovně provokovali odcházející fanoušky. Ti na tuto situaci reagovali příchodem do kancelářských prostor, kde došlo ke slovní roztržce. Celou situaci monitorovala ochranka. V momentě, kdy jedna z přítomných žen (také silně opilá) zavolala Polici ČR, došlo k uklidnění situace a odchodu fanoušků ze stadionu. Při odchodu navíc došlo v administrativních prostorách ze strany funkcionářů a trenérů k pěstnímu útoku na dva fanoušky," vysvětlil za stranu fanoušků jejich zástupce na diskusním fóru.

 

Vedení LHK zúčastněné v bitce viní z incidentu konkurenční klub

Vedení prostějovské mládeže z klubu LHK ale zaslalo do médií svoji verzi událostí, ve které ze střetu viní fanoušky, a identifikuje je s nově vzniklým klubem SK Prostějov 1913. "Nevím, proč to udělali. Zřejmě chtějí před hlasováním zastupitelstva o dotacích konkurenční klub očernit," svěřil se se svým názorem Hanáckému Večerníku jeden z fanoušků. Vedení mládeže LHK napsalo ve svém vyjádření pro média přesně toto: "Po skončení utkání došlo k vniknutí několika agresivních jedinců hlásících se ke sdružení SK PV 1913 do prostorů kanceláří, kde elektronický zapisovatel dokončoval práci na oficiálním zápise o utkání. Okamžitě po vniknutí došlo k fyzickému napadení všech přítomných, včetně již zmíněného člena SKRLH PV, přibližně 15 zamaskovanými jedinci, nesoucích znaky právě zmiňovaného uskupení SK PV 1913. Zapisovatel musel vyhledat odborné ošetření na pohotovosti a byl mu zničen mobilní telefon," píše se v prohlášení.

Řešením má do budoucna být uzamčení prostoru kanceláří a šaten klubu, do nichž si fanoušci dosud ukládali vlajky a potřeby na chorea. K jejich prvotnímu uzamčení došlo podle samotných fanoušků v této sezóně už jednou, právě kvůli klubovému oblečení konkurečního mládežnického klubu, které někteří fanoušci nosí.

-ms-

Další články