Zde může být vaše reklama.

Ostuda na Spartan Race: Namísto slibovaných darů vítězi jen papírový diplom

28. 08. 2017 - 00:00

Pozor, jedná se o článek staršího data a pod předchozím vydavatelem novin. Uvedené informace již nemusí být aktuální.

V sobotu 19. srpna se konal již tradiční Spartan race v Litovli. A možná má na krku ostudu jako hrom. Před dvěma lety totiž běžel tento závod tehdy šestnáctiletý Petr Maksant, který Spartan Sprint vyhrál. Místo slibovaných sponzorských darů ale získal za cenu registrace 1100 korun a vítězství podle svých slov pouze diplom. Opravdu sponzoři pořadatelům v Litovli nic neposlali?

luneta banner

Na registraci, která hocha stála 1100 korun, si našetřil sám. „Brácha brigádničil, aby si mohl Spartana poprvé zaběhnout", vzpomíná jeho sestra. „Kromě registrace jsem si musel koupit nové boty a oblečení, dohromady jsem za to dal téměř celou výplatu," říká Petr. „Když vyhlásili výsledky, nemohl jsem uvěřit tomu, že jsem první. Šel jsem na pódium, prohodil jsem tam pár slov a dostal jsem diplom, což bylo také jediné, co jsem dostal," říká závodník. I přesto měl při přebírání diplomu a obecně z výhry velkou radost. Sestra z toho ovšem nadšená nebyla. „Když jsem slezl z pódia, tak mi říká: děláš si srandu, zaplatíš přes tisícovku a dostaneš jen diplom?," vzpomíná Petr.

Přiznávám, že i já jsem čekal alespoň pohár. Přece jenom na závod se přihlásilo bezmála 3000 závodníků, každý platí minimálně tisícovku za registraci, takže z toho musí mít podle mého názoru docela dost peněz," říká Petr. Stejný rok se Petr zúčastnil závodu Spartan Super i v Donovalech na Slovensku. „V kategorii, kterou jsem v Litovli vyhrál já, dostali vítězi v Donovalech poukaz v hodnotě 300 euro do Reeboku a další sponzorské dary," vzpomíná Petr. Třetí spartanský závod si hoch zaběhl v Koutech, kde na výherce opět čekaly sponzorské dary.

Z výhry papírového diplomu byla zklamaná i máma šestnáctiletého hocha. Nejdříve psala komentář na facebookovou událost. „Lidé na to reagovali negativně. Říkali, že to přece nedělá pro výhru, ale pro zábavu," vzpomíná sestra. Petr Spartan race opravu běžel především pro zábavu a závod si zaběhl i tento rok. Přesto to tenkrát bylo pro mladého závodníka zklamání. Zarážející ovšem zůstává, že na komentář nikdo z pořadatelů nereagoval. Mámu Petra to pohoršilo, a tak napsala organizátorům v Litovli e-mail. „Jejich jediná odpověď byla, že sponzoři nic nedodali," vysvětluje Petr. Ničeho víc, než této lakonická odpovědi, se nedočkal. „Zážitky, které jsem na Spartanovi prožil, jsou ovšem k nezaplacení," dodává Petr.