Zde může být vaše reklama.

Panda červená utekla z výběhu v zoo, zasahovali zde i hasiči

Panda červená utekla z výběhu v zoo, zasahovali zde i hasiči

foto: ZOO Olomouc

03. 12. 2021 - 08:46

Ve výběhu pand červených bylo v posledních dnech pořádně horko. A vyústilo to až k tomu, že jeden ze dvou samců François chtěl potvrdit své vysadní postavení a druhého samce Gérarda vyhnat. Což se mu i dílem náhody podařilo.

"Jednalo se o nešťastnou náhodu. Ve včerejších odpoledních hodinách zasahovali na místě hasiči, aby pandu, která našla azyl ve výběhu kamzíků, dostali z vrchních pater stromu dolů," prozradila mluvčí zahrady na Svatém Kopečku Iveta Gronská.

"Gérard byl na útěku od úterního dne. Včera ho spatřil kolega ve výběhu kamzíků. Po vyhodnocení situace, kdy se samec ocital přímo uprostřed výběhu na značně vzrostlém stromě, jsme kontaktovali hasiče. Celá zásahová akce trvala cca hodinu. Hasiči Olomouckého kraje byli povoláni k záchraně osob a zvířat z výšky. Zaměstnanci zoo stáli v patnáctičlenném týmu pod stromem s nataženou plachtou. Samce nebylo i přes veškerou snahu možné dostat dolů, nakonec bylo použito vodní dělo. Chtěl bych z tohoto místa hasičům poděkovat. Díky jejich nejen obětavé, ale bezmezně profesionální práci má dnes náš útěkář zase domov. Prozatím sice provizorní, jelikož dojde k úpravám jeho výběhu tak, aby v něm našel bezpečí. Chvíli po zásahu už přijímal potravu, což nasvědčuje tomu, že bude v pořádku," dodává ředitel Zoo Olomouc Radomír Habáň.

Oba samci přijeli do Zoo Olomouc 18. května z Francie, konkrétně z místa Parc Zoologique et Château de la Bourbansais, kde se 9. června 2020 narodili.

Další články