Zde může být vaše reklama.

Tarja Turunen bude mít v Olomouci autogramiádu a koncert

Tarja Turunen bude mít v Olomouci autogramiádu a koncert

foto: Lukáš Blokša

14. 12. 2021 - 10:03

Vánoční koncert Tarji Turunen, který se pod názvem „Christmas Together“ uskuteční v pátek 17. 12. 2021 v kostele Panny Marie Sněžné v Olomouci, bude mít již ve středu 15. 12. 2021 atraktivní předehru v olomoucké Galerii Šantovka. Slavná finská zpěvačka, jejíž vánoční koncerty se staly v Olomouci již tradicí, se od 14.00 hodin v Šantovce setká s početnými zástupy svých místních fanoušků. Ti mohou získat od rockové divy cenný suvenýr v podobě fotografie s autogramem, doprovozený nezapomenutelným zážitkem osobního setkání s pěveckým idolem.

Zpěvačka, jejíž mezinárodní hvězdnou kariéru zahájilo působení v legendární metalové skupině Nightwish, vystoupila poprvé v Olomouci v roce 2013 na velkolepém rockovém koncertě v hale UP. V plné rockové zbroji a s doprovodnou superskupinou v čele se slavným bubeníkem Mikem Terranou plně potvrdila oprávněnost titulu, který její jméno často doprovází: Tarja Turunen – královna metalu. Při pozdějších olomouckých vystoupeních však ukázala i jinou, neméně atraktivní uměleckou tvář. Rodiče již v raném dětství poznali univerzální hudební talent Tarji, která nejprve začala studovat hru na klavír a poté operní zpěv.

Jako lyrická sopranistka s širokým záběrem a velkým hudebním rozhledem se cítí stejně doma nejen v rockovém repertoáru či v originálních orchestrálních úpravách původně rockových skladeb, ale i v klasickém operním či pěveckém repertoáru.

Jedinečný vztah, který si světová rocková hvězda vytvořila k Olomouci, dokládá nejenom autogramiáda pro fanoušky, ale i speciální událost, která ji bude těsně předcházet. Krátce před středeční autogramiádou v 13.30 hodin za účasti pozvaných médií Tarja Turunen vlastnoručně vloží do unikátního Betlému Rudolfa Jana (největšího elektronicky řízeného mechanického betlému v ČR, umístěného v Šantovce při vchodu z lávky od centra města), dvě symbolické figurky: Figurku Karla Gotta jako největší legendy české hudební scény a figurku arcibiskupa Stojana, jedné z nejvýznamnějších historických osobností na olomouckém arcibiskupském stolci.

Unikátní moderní mechanický betlém, jeden z největších na světě, připomíná duchovní význam Vánoc, odkazuje na tradice a historii Olomouckého kraje a připomíná památku arcibiskupa Rudolfa Jana, jedné z nejvýznamnějších postav dějin Olomouce. Betlém v tuto chvíli obsahuje více než 80 postav, z nichž minimálně polovina je pohyblivých, přibližně 150 různých zvířat a scenérii utváří téměř dvacítka budov na celkové ploše 14 metrů čtverečních.

Jen jeho výroba trvala více než 1000 hodin. Každých 15 minut se objeví historické centrum Olomouce i samotná Galerie Šantovka.

Mezi postavičkami jsou proto i figury a motivy spojené s Olomouckým krajem a jeho bohatou historií a tradicí. V betlému můžete spatřit arcibiskupa Rudolfa Jana či na pódiu před

Šantovkou i zpěvačku Tarju Turunen. Betlém bude v Šantovce vystaven až do svátku Tří králů, tedy do 6. ledna 2022.

 

Další články