Archeologové objevili u Kojetína bronzový poklad
Bronzové nástroje, které někdo před více než třemi tisíci lety úmyslně poškodil a uložil do…
04. 06. 2019 - 22:11
Záložník Milan Lakovič nebude v nové sezoně hrát za SK Sigma Olomouc. Na Hané mu skončila smlouva a novou podepsal v ostravském Baníku - do 31. prosince 2020 s opcí.
Rychlostně i technicky vybavený rodák z Košic v minulosti strávil i čtyři roky v Chelsea, ale do Ostravy přichází po sedmiměsičním angažmá v Sigmě Olomouc s úkolem zvednout konkurenceschopnost v sestavě.
„Je to zajímavý krajní hráč, který má velkou kvalitu ve hře jeden na jednoho, jako mladý kluk prošel zahraničím. Věříme mu, má chuť do další práce a chce se ukázat. V Olomouci nedostával tolik šancí, my věříme, že zvýši konkurenci v kádru. V průběhu jarní části jsme se přesvědčili, že je nutné kádr rozšířit a zvýšit v něm konkurenceschopnost,“ vysvětlil sportovní ředitel FC Baník Ostrava Marek Jankulovski.
Milan Lalkovič má letité zkušenosti s anglickým fotbalem, ale nastupoval také v Nizozemsku, Portugalsku a Skotsku. Je zajímavé, že smlouvu s Chelsea uzavřel už jako čtrnáctiletý a pak s londýnskou devatenáctkou také vyhrál FA Cup.
„Vím o tom, že Baník mě sledoval v některých zápasech a jsem za tuhle nabídku vděčný. Udělali hodně pro můj příchod a já si toho vážím. Těším se na novou výzvu, spoluhráče a hlavně fanoušky. Baník je velká značka,“ řekl Milan Lalkovič.
Bronzové nástroje, které někdo před více než třemi tisíci lety úmyslně poškodil a uložil do…
Víte, že růže se očkují? Právě tak vznikají nové růže pro olomoucké rozárium. Vedoucí rozária a…
Vedení dopravního podniku podepsalo v minulém týdnu smlouvu na nákup deseti autobusů, dorazit mají…
Potápěči Hasičského záchranného sboru Olomouckého kraje absolvovali náročný výcvik na vodní…
Druhá letošní výzva Fondu pomoci olomouckým dětem začala 1. července. Rodiny s nižšími příjmy mohou…
Zubří stádo v olomoucké zoo na Svatém Kopečku se rozrostlo hned o dvě mláďata. „Zatímco první se…