Požár balkonu na Nových Sadech zaměstnal hasiče
Požár balkonu v sedmém patře panelového domu na sídlišti Nové Sady v Olomouci zaměstnal v neděli…
foto: FB Jeseníky Nejkrásnější hory
02. 03. 2023 - 13:52
Milión korun obdrží od Olomouckého kraje organizace Jeseníky – Sdružení cestovního ruchu na úpravu běžeckých stop. Na horách mají běžkaři k dispozici přes tři sta kilometrů tras v devíti oblastech.
„Peníze jsme letos poskytli ve formě navýšení členského příspěvku, aby je mohlo sdružení využít ihned. Podpora usnadní lidem jejich práci a zároveň má velký vliv na rozvoj cestovního ruchu v zimních měsících,“ uvedla Milada Sokolová, uvolněná členka Zastupitelstva Olomouckého kraje pro oblast vnějších vztahů a cestovního ruchu.
Krajské peníze poslouží na samotný provoz roleb, ale také na školení rolbařů, mapování a značení běžeckých tras nebo provoz GPS systému. Běžkařskými trasami krajská pomoc nekončí. Dalším čtvrt miliónem korun podpoří hejtmanství projekt JESENÍKY ONLINE.
„Peníze poputují na pořízení sčítačů turistů ve vybraných oblastech, podobně jako už vznikají sčítače cyklistů. Přispějeme také na vybudování foto pointů nebo na realizaci marketingové kampaně. Musíme však počkat na rozhodnutí Ministerstva pro místní rozvoj,“ dodala Sokolová.
U něj si totiž sdružení požádalo o dotaci. Ta by pokryla padesát procent nákladů, které činí téměř jeden a půl miliónu korun. Na financování se také podílí samotné sdružení. Ve chvíli, kdy ministerstvo projekt podpoří, kraj pošle slíbenou částku.
Požár balkonu v sedmém patře panelového domu na sídlišti Nové Sady v Olomouci zaměstnal v neděli…
Přerov se připravuje na velikonoční období, které letos opět přinese bohatý kulturní program i…
Silný vítr zaměstnal v sobotu hasiče v Olomouckém kraji, kteří od rána vyjeli téměř k padesáti…
Armáda České republiky plánuje rozsáhlý návrat na letiště v Přerově. Město proto připravuje…
Dobrá zpráva pro řidiče i obyvatele Uničova - letos se začne stavět obchvat kolem města. Olomoucký…
Minulý týden přijali policisté na tísňové lince 158 oznámení od ženy z obce na Šumpersku, podle…