Zde může být vaše reklama.

Náměšť osm let po konci Zahrady: Snaha je, ale není to ono

Náměšť osm let po konci Zahrady: Snaha je, ale není to ono

25. 06. 2019 - 11:00

Poslední ročník festivalu Zahrada, který skončil především kvůli konfliktu s prodejci ve stáncích na soukromých zahradách, byl také posledním, který dokázal ve větší míře přilákat do Náměště masy. Od té doby se v amfiteátru vystřídalo několik pořadatelů, nelze jim upřít sympatickou snahu, už to ale není ono.

V nejbližších dnech odstartuje v Náměšti letošní „Náměšťfest“, obsazení kapel nevypadá úplně marně - Žlutý pes, Voxel, Mirai, Slza a další jsou zárukou vysoké kvality a snahy pořadatele. Přesto se fenoménu Zahrada stále ne a ne vyrovnat - před lety to zkoušela agentura Gong, nyní se snaží samotný městys. Tolik lidí, jako na Zahradu, už ale nikdy nepřijelo.


Proč zanikla Zahrada
Na festival Zahrada už roce 2011 dolehla finanční krize. Akci ubývali návštěvníci a odkláněli se od ní i sponzoři. Velkou vinu na celé situaci podle organizátorů nesli právě obyvatelé Náměště. Ti se totiž na festivalu přiživovali tím, že pronajímali své zahrady nepovoleným stánkařům nebo na nich sami v době festivalu nabízeli občerstvení.
To uvedli v roce 2012 pořadatelé jako hlavní důvod přesunu akce – která se ale nakonec na žádném jiném místě už nikdy nekonala. Uvažovalo se o Přerovu, všechny možnosti ale nakonec padly. Konec festivalu tak přišel paradoxně krátce poté, co v roce 2009 velkolepě oslavil svoje dvacáté narozeniny.
Městys Náměšť na Hané přitom do údržby amfiteátru investuje ročně statisíce korun.

Další články