Zde může být vaše reklama.

Hokejová benefice pomohla dětským onkologickým pacientům

Hokejová benefice pomohla dětským onkologickým pacientům

17. 01. 2017 - 00:00

Pozor, jedná se o článek staršího data a pod předchozím vydavatelem novin. Uvedené informace již nemusí být aktuální.

Kroměřížský zimní stadion hostil v sobotu 14. ledna benefiční akci, jejíž výtěžek je věnován Nadačnímu fondu dětské onkologie Krtek. Pořadatelem programu, jehož hlavní součástí bylo utkání hvězd KHL a KAMHL, byl Hokejový klub Kroměříž.

Téměř dvě tisícovky návštěvníků přišly do ochozů zimního stadionu, aby zhlédly utkání výběrů dvou amatérských hokejových soutěží hraných v Kroměříži a ve formě dobrovolného vstupného přispěly na nadační fond Krtek, který pomáhá onkologicky nemocným dětem a jejich rodičům. Fond spolupracuje s brněnskou dětskou onkologií. Právě tady se momentálně léčí Vendulka Šindelářová z Kroměříže, jejíž rodiče, kteří mají ke kroměřížskému hokeji blízko, přišli s nápadem na uspořádání benefičního utkání.
Součástí sobotního odpoledního programu bylo – kromě zmíněného utkání hvězd – představení hokejových a krasobruslařských nadějí, tedy „budoucnosti“ kroměřížského sportu. Akci navštívil velmi úspěšný odchovanec ledního hokeje v Kroměříži Filip Chytil momentálně hrající za HC PSG Zlín, který bude zanedlouho draftován do NHL. Projektu popřál úspěch prostřednictvím obrazové zdravice z Bratislavy také Martin Dejdar. Zájem a početnou návštěvu akce chválil přímo na ledové ploše ministr Marian Jurečka: „Je vidět, že osud ostatních není lidem lhostejný. Jsem moc rád, že se tu sešlo tolik lidí a chtěl bych poděkovat nejen jim, ale i pořadatelům.“ V průběhu programu převzali zástupci nadačního fondu z rukou šéfa HK Kroměříž Karla Holíka šek na 110 tisíc korun, což je částka, kterou mezi sebou vybrali zúčastnění hráči. Další finanční prostředky, které fond Krtek získá, budou ze vstupného – přesná částka bude známa a předána v průběhu několika dní. Zástupci hokejového klubu rovněž oslovili podnikatele v Kroměříži a dali i jim možnost přispět na konto nadace. Kdo z nich této nabídky využil, bude jasné zhruba za dva týdny.
Nadační fond dětské onkologie KRTEK podporuje od roku 1999 práci lékařů a zdravotníků Kliniky dětské onkologie Fakultní nemocnice Brno a je její neoddělitelnou součástí. Úkolem je zkvalitnění a zpříjemnění pobytu dětí v nemocnici, péče v průběhu trvání celé léčby a pomoc při vyrovnávání se s jejími následky.

-ms-

Další články