Zde může být vaše reklama.

Z redakční pošty: Rozbořil chce kandidovat za vlastní hnutí

Z redakční pošty: Rozbořil chce kandidovat za vlastní hnutí

31. 03. 2016 - 00:00

Pozor, jedná se o článek staršího data a pod předchozím vydavatelem novin. Uvedené informace již nemusí být aktuální.

Bez redakčních úprav zveřejňujeme anonymní email, který dorazil do redakční pošty. Je nicméně závažnosti takové, že jej přetiskujeme, a celou věc budeme dále sledovat.

Olomoucký hejtman Jiří Rozbořil obviněný z korupce postaví do krajských voleb vlastní kandidátku. Rozbořila kvůli jeho angažmá v kauze VIDKUN odmítla nominovat Česká strana sociálně demokratická. Nyní probíhá sběr podpisů pod archy, které umožní registrovat nové hnutí a jít s ním do voleb v říjnu 2016. Kandidátka ponese název Volba OK. Lidé kolem Rozbořila si už registrovali internetovou adresu, konkrétně volbaOK.cz a volba-OK.cz. Majitel domén je bratr mluvčí Olomouckého kraje Kamily Navrátilové a tím pádem také Rozbořilův synovec Tomáš Ostřanský. 

http://www.nic.cz/whois/?d=volbaok.cz 

Lidem z ČSSD se nyní hlásí svědci toho, jak Rozbořil pod petiční archy  osobně sbírá podpisy.
Ve straně mezitím sílí tlak na ukončení spolupráce s Rozbořilem. Po jejich emailech dokonce koluje petice na pozastavení jeho členství ve straně.  Její autor br. Flégl apeluje na členy, aby nenechali dále poškozovat jméno strany člověkem obviněným z podplácení policisty. 

ČSSD se dále nelíbí také poslední Rozbořilovy kroky ve vedení kraje. Rozesílají si mezi sebou kopii smlouvy na uspořádání plesu Olomouckého kraje, podle které služby příslušné agentury přišly na více než 1 200 tisíc korun. To je asi trojnásobek částky, kterou kraj platit za předchozích hejtmanů. Členové ČSSD Rozbořila podezírají, že si tímto si způsobem odkládá peníze na soukromou volební kampaň pro budoucí novou stranu. 

Další články