Zde může být vaše reklama.

Středoškolačky si vyzkouší jeden den v IT firmě

Středoškolačky si vyzkouší jeden den v IT firmě

20. 04. 2016 - 00:00

Pozor, jedná se o článek staršího data a pod předchozím vydavatelem novin. Uvedené informace již nemusí být aktuální.

Každý rok se v dubnu na jeden den všem dívkám otevřou technické univerzity, firmy a výzkumná centra v rámci projektu „Girls Day“. Projekt je realizovaný společností Gender Studies o.p.s., která se intenzivně zabývá genderovou problematikou. Do letošního ročníku se, jako jediná v Olomouci, zapojila i společnost TESCO SW, která se zaměřuje na vývoj, výrobu a implementaci software. Své dveře otevře všem přihlášeným středoškolačkám 28. dubna 2016.

Projekt Girls Day probíhá v šestnácti evropských zemích včetně České republiky a jeho cílem je motivovat dívky pro studium technických oborů. Pracovní pozice, které jsou doposud vnímány především jako mužská záležitost, se stále více otevírají dívkám, které tak mají šanci se seznámit s širokou paletou studijních oborů a profesí v oblastech jako je IT, stavebnictví a další.

Pro všechny středoškolačky z Olomouckého kraje bude v rámci interaktivního dne v TESCO SW připraven bohatý program. Studentkám budou představeny IT pozice, které ve společnosti zastávají zhruba ve 25 % také ženy. Zkušení pracovníci a především pracovnice seznámí účastnice s procesy v IT firmě. V rámci programu je naplánována i prohlídka unikátní budovy BEA campusu Olomouc, a také například multimediálního studia BEA campus channel. Během celého setkání se dívky budou moci pracovníků ptát na cokoliv, co je z dané problematiky zajímá, sbírat zkušenosti a kontakty.

-age-

Další články